Teisinga apranga darbo pokalbyje

Dauguma darbuotojų, ieškančių darbo tiki, kad jų CV ir motyvacinis laiškas tai viskas, ko reikia sėkmingam įsidarbinimui, galvoja, kad reikės tik pakalbėti ir susiderinti dėl darbo laiko. Tačiau pamiršus vieną iš svarbesnių dalykų, tokių kaip reprezentatyvi išvaizda, dažnai darbdaviai būna atbaidomi, nors darbuotojas galėjo būti tikrai pavyzdingas ir potencialus.

Yra posakis – žmonės neturėtų būtų vertinami pagal išvaizdą, o pagal protą, bet tai nereiškia, kad išvaizda nėra svarbi – priešingai. Todėl derėtų susimastyti prieš einant į pokalbį dėl darbo, nes išvaizda vienas iš elementų, kurie gali nulemti sėkmingą pokalbį. Svarbu palikti įspūdį darbdaviui. Pasak Martin Yate (2007), jeigu rengsitės kaip profesionalai, tikėtina, kad jus ir laikys profesionalais, o tai gera pradžia neištarus nei žodžio. Pateiksime keletą patarimų, kaip tvarkingai atrodyti darbo pokalbio metu.

Vyrams

Wall Street Journal atlikta įvairių bendrovių vadovų apklausa parodė, kad 53% vadovų labiausiai patinka mėlyna ir tamsiai mėlyna spalvos, o 39% – pilka ir tamsiai pilka, tad tokia būtų tikslingiausia kostiumo spalva. Venkite vilkėti juodą kostiumą.

Svarbu paminėti, kad tinkamiausios spalvos marškiniai yra balti (ši spalva kuria protingumo, atvirumo, pastovumo įspūdį) arba žydri (kuo blyškesni marškiniai, tuo geresnį įspūdį jie palieka).

Kaklaraištis turėtų būti iki diržo sagties, vienos spalvos, jokiu būdu neiliustruoti ar su kokiu nors firminiu ženklu.

Vyrams geriausia mūvėti juodus arba rudus batus, geriausia odinius. Kojinės – papildančios kostiumą, t.y, mėlynos, juodos, pilkos arba rudos spalvos. Aksesuarai? Tik laikrodis, viso kito nereikia, nebent tai yra vestuvinis žiedas.

Lietpaltį geriausia turėti smėlio arba mėlynos spalvos. Jį būti apsivilkus tik tada, jeigu kostiumas šlapias, kitais atvejais geriausia nešiotis rankose.

Moterims

Moterims patariama dėvėti pilkus arba juodus kostiumus, priešingai nei vyrams, ši spalva joms tinkama. Patariama dėvėti palaidines ilgomis rankovėmis, vienspalves, baltos, kreminės ar pilkos, blyškiai rožinės ar žydros spalvos.

Tinkami batai moterims yra odiniai, tamsiai raudonos violetinių atspalvių, mėlynos, žalios spalvos, taip pat tinka ir ryškiai raudoni. Moteris taip pat puošia juodi ir rudi batai. Geriau nesiauti įvairiaspalvių ar madingų batų.

Svarbu nepadauginti kosmetikos, geriau atrodyti natūraliai, venkite ryškių lūpų dažų, dažykitės saikingai. Nepasidažykite taip tarsi eitumėte į vakarėlį, juk tai darbo pokalbis!