Esminiai darbo pokalbio metu užduodami klausimai bei jų atsakymai

Ne paslaptis, jog norimos pozicijos darbo pokalbis reikalauja gero pasiruošimo. Neužtenka parašyti tik gerą motyvacinį laišką, reikia pasiruošti taip, jog nereikėtų jaudintis, kokius klausimus darbdavys gali jums užduoti. Nerimas jums tikrai nepadės, priešingai, pakiš koją, kadangi negalėsite pilnai atsiverti, parodyti turimų savo įgūdžių.

Kaip ten bebūtų, būtent pokalbs ir lemia, ar būsite priimtas į išsvajotą darbovietę. Taigi, kad būtumėte iš anksto pasiruošę, mes  pateiksime esminius klausimus, kurių per darbo pokalbį jūsų gali paklausti darbdavys. Neskubėkite, darbo pokalbio pasiruošimui skirkite daugiau laiko. Nes pasak Clason, George S., tik tinkamas pasiruošimas yra  raktas į sėkmę.

  1. Ką galėtumėte papasakoti apie save?

Nepradėkite ilgo monologo. Tam nėra laiko, darbdaviui tikrai pasidarys nuobodu. Papasakokite apie save keliais sakiniais, kurie galėtų duoti pradžią tolimesnei diskusijai.

  1. Kaip manote, kodėl esate tinkamas šiam darbui?

Prieš pokalbį, pasiieškokite informacijos apie įmonę. Tikėtina, kad rasite ir darbo skelbimą ieškomai pozicijai. Pokalbio metu pasakykite, kad įmonei reikia žmogaus su atitinkamu išsilavinimu, patirtimi, kalbomis  – būtent toks aš esu (argumentuokite savo duomenimis).

  1. Kodėl norite dirbti šioje įmonėje?

Prieš ateinat į darbo pokalbį būtina pasidomėti apie įmonę. Aplankykite įmonės interneto tinklapį ar paskaitykite lankstinukus apie jos veiklą. Tai padės argumentuoti pašnekovui, kodėl norite dirbti šioje įmonėje. Jūs taip pat galite paminėti, kokią patirtį bei naudą galite duoti įmonei.

  1. Kokios jūsų teigiamos ir neigiamos savybės?

Pirmiausiai jūs turėtumėte pabrėžti tas savybes, kurios reikalingos šiam darbui. Kalbant apie silpnąsias savo charakterio savybes, stenkitės jas pateikti taip, kad dar labiau padidintumėte savo galimybes.

  1. Kodėl jūs buvote atleistas/išėjote iš darbo?

Nemeluokite, sakykite teisybę. Darbdavys gali paskambinti į buvusią darbovietę ir viską sužinoti. Nepateikite neigiamos informacijos ir per daug nekritikuokite buvusių darbdavių, niekas nemėgsta žmonių, kurie viskuo kaltina kitus.

  1. Kokius karjeros tikslus sau keliate?

Šiuo klausimu bandoma patikrinti, kiek ilgai ir kaip noriai jūs ketinate dirbti siūlomoje darbovietėje. Patikinkite potencialų darbdavį, jog ši pozicija, į kurią jūs pretenduojate, puikiai atitinka jūsų karjeros planus bei lūkesčius.

  1. Ką žinote apie mūsų įmonę?

Prieš ateinant į pokalbį dėl darbo jums reikėtų pasidomėti, kuom įmonė užsiima. Darbdavys gali pasiteirauti, ką jūs žinote apie šią įmonę, taip norėdamas patikrinti, kiek rimtai esate susidomėjęs siūlomu darbu.