Lietuvos Respublikos darbo kodeksas (LR DK) pakeitimai
2015 metais Lietuvos Respublikos Seimas priėmė Darbo kodekso pataisas. Naujosios Darbo kodekso nuostatos suteikia teisę darbdaviui elektroniniu būdu darbuotojui suteikti informaciją apie jam apskaičiuotas, išmokėtas ir išskaičiuotas sumas ar išdirbtą laiko trukmę. Darbdavys ne rečiau kaip kartą per mėnesį privalo raštu ar elektroniniu būdu darbuotojui pateikti informaciją apie jam apskaičiuotas, išmokėtas ir išskaičiuotas sumas ir apie dirbto darbo laiko trukmę.
”Skaityti”10 ŽINGSNIŲ SĖKMINGOS KARJEROS LINK
Ar prisimenate savo vaikystę, kai dar būdami maži jūs žaidėte smėlio dėžėse statydami tvirtas smėlio pilis, ar pusnyse raižydavote sniego angelus tarsi meno kūrinius. Dar tada jūs buvote tokie užtikrinti, kuo norite būti užaugę, kupini svajonių. O ar prisimenate, kai rankose laikėte diplomą ir ėjote pirmus žingsnius link suaugusio žmogaus gyvenimo į platųjį pasaulį, kuriame jūsų laukė gausybe netikėtumų? O kaip dabar? Ar artėjate link savo svajonių išsipildymo? Pateikiame keletą patarimų, kaip jūsų svajonės gali pradėti pildytis, kad ir mažais žingsneliais.
”Skaityti”Esminiai darbo pokalbio metu užduodami klausimai bei jų atsakymai
Ne paslaptis, jog norimos pozicijos darbo pokalbis reikalauja gero pasiruošimo. Neužtenka parašyti tik gerą motyvacinį laišką, reikia pasiruošti taip, jog nereikėtų jaudintis, kokius klausimus darbdavys gali jums užduoti. Nerimas jums tikrai nepadės, priešingai, pakiš koją, kadangi negalėsite pilnai atsiverti, parodyti turimų savo įgūdžių.
Kaip ten bebūtų, būtent pokalbs ir lemia, ar būsite priimtas į išsvajotą darbovietę. Taigi, kad būtumėte iš anksto pasiruošę, mes pateiksime esminius klausimus, kurių per darbo pokalbį jūsų gali paklausti darbdavys. Neskubėkite, darbo pokalbio pasiruošimui skirkite daugiau laiko. Nes pasak Clason, George S., tik tinkamas pasiruošimas yra raktas į sėkmę.
Teisinga apranga darbo pokalbyje
Dauguma darbuotojų, ieškančių darbo tiki, kad jų CV ir motyvacinis laiškas tai viskas, ko reikia sėkmingam įsidarbinimui, galvoja, kad reikės tik pakalbėti ir susiderinti dėl darbo laiko. Tačiau pamiršus vieną iš svarbesnių dalykų, tokių kaip reprezentatyvi išvaizda, dažnai darbdaviai būna atbaidomi, nors darbuotojas galėjo būti tikrai pavyzdingas ir potencialus.
Yra posakis - žmonės neturėtų būtų vertinami pagal išvaizdą, o pagal protą, bet tai nereiškia, kad išvaizda nėra svarbi - priešingai. Todėl derėtų susimastyti prieš einant į pokalbį dėl darbo, nes išvaizda vienas iš elementų, kurie gali nulemti sėkmingą pokalbį. Svarbu palikti įspūdį darbdaviui. Pasak Martin Yate (2007), jeigu rengsitės kaip profesionalai, tikėtina, kad jus ir laikys profesionalais, o tai gera pradžia neištarus nei žodžio. Pateiksime keletą patarimų, kaip tvarkingai atrodyti darbo pokalbio metu.